Šodien vārdadienu svin Irīda, Īrisa, rītdien - Daina, Dainida, Dainis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pusautomātu īpašniekiem un visiem kam ir ieroči...

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 55 lietotāji. Komentāru skaits 402. Pēdējais viedoklis 21.03.2019. 12:33

Gatis Kaļva
Pēdējo reizi manīts 2019-10-21 21:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: Ir
Aprīkojums: Benelli M2, IŽ-18, ISSC SPA22, nazis
28.12.2015. 18:41
Te ar ieroci nav nekāda sakara- ar jebko tā var gadīties. Par ētiku var diskutēt citā tēmā, šitas bija pilnīgi lieki... vienīgi tas var būt vietā, ja ir bijusi vēlme novirzīties no tēmas! :)
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2019-03-11 10:46
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
28.12.2015. 19:29
Te ar ieroci nav nekāda sakara- ar jebko tā var gadīties.

Šāviens ieslīpi pa aizejošu.Ja būtu meklēts, izmantojot suni, tādus dabon rokā, bet savādāk ....lēni nomirts .Šim mokas izbeidzu Es viesmedībās.Nomedīts tuvu, divu iecirkņu, robežai, tākā nevienu īsti nevar vainot.
Protams ka ar ieroci nav nekāda sakara, bet ievainojums raksturīgs pusautomātu izmantotajam t.i. 1 šāviens pa aizejošu, ja nav nogāsts ar pirmo šāvienu......
Pēteris Osvalds
Pēdējo reizi manīts 2019-09-24 22:17
Lietotāja statuss: Lietotājs
28.12.2015. 20:18
Nu bļin vēmiens nāk no viena otra komentāra. Visi tādi ah.....ie snaiperi mežā, skutā uz lauka, ka liek ta guļ ar pirmo šāvienu. Da beidzat plātīties. Puksta kungs uzrakstīja 100% taisnību. Izšāvi ar savu kloķenīti vienu reizi, nu garām, kamēr pārlādē atrodi zvēru optikā notēmē viņš jau ir ļooooti tālu. P.A. nekas nav jādara kapā tikai. Man pašam ir p.a. un dzinējmedībās tas ir zelta verķis.
Gatis Kaļva
Pēdējo reizi manīts 2019-10-21 21:15
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: Ir
Aprīkojums: Benelli M2, IŽ-18, ISSC SPA22, nazis
28.12.2015. 20:20
Protams ka ar ieroci nav nekāda sakara, bet ievainojums raksturīgs pusautomātu izmantotajam t.i. 1 šāviens pa aizejošu, ja nav nogāsts ar pirmo šāvienu......

Pats tu saki, ka ar ieroci NAV NEKĀDA SAKARA, bet tomēr... šādā situācijā visi vienlīdzīgi, tikai automātisti vairāk vainīgi?! :D Tik pat labi tu ar kloķi vari paspēt pārlādēt 2 reizes un šaut pa aizejošu. Tā ir atsevišķi indivīdu problēma. Ja jau tev ir tik slikta tā pieredze, nu nemedī kopā ar tādiem.
Tai pat laikā esmu dzirdējis tādus tekstus (starp citu viņam bija kloķējama karabīne), kur doma bija- galvenais trāpīt, vienalga kur un kā, ka tik trāpīts, jo pēc tam ar suni tāpat atradīs.
Nez cik reizes dzirdētas dažādas stulbības, kur galvenais, ka tik izšaut, neatkarīgi via tas ir bijis iespējams vai ne.
Nu un ko tagad- ņemt visiem nost kloķējamās karabīnes? Es domāju, ka ne- vienkārši gadījies tā, ka atsevišķi indivīdi gadījušies pimp*i.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2019-10-21 22:04
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
28.12.2015. 20:30
bet ievainojums raksturīgs pusautomātu izmantotajam t.i. 1 šāviens pa aizejošu, ja nav nogāsts ar pirmo šāvienu......

Kāds sakars ar pusautomātu? Ja tas ir šāviens no karabīnes, tad viennozimīgi šauts ar lēto vai zagto kaujas lodi. Ar ekspansīvo lodi šauts sivēns nebūtu dzīvotājs.
Aigar, padies Dievam, ka Tu nelieto karabīni, jo Tava vēlme iztukšot magazīnu ir bīstama. Tā ir fobija?
Ļoti bieži ir nācies dzirdēt itkā tādu kā pārmetumu no kolēģu mednieku un med vadītāju puses dzinējmedību laikā -kāpēc nešāvi tev tač taisni virsū gāja!!!!!!!!!!!!

Izšaut var katrs muļķis, gudrs šaus, ja būs pārliecināts, ka trāpīs. Un tikai muļķis pārmetīs par neizdarītu šāvienu.
Edgars Strankalis
Edgars Strankalis
Pēdējo reizi manīts 2019-10-18 20:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: m/k Bikavieshi
Atrašanās vieta: Rezekne
Medību stāžs: 33
Aprīkojums: TIGR, CZ 512 22LR, Jankas SAIGA 223, LR FREELANDER2,
Suņi: velsas terjers
Medību trofejas: 38
29.12.2015. 01:10
Vechi! Paskataties Aigara bildes! Tas tak gaaz ar pusautomatu pats un veel pljurkst!
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2019-03-11 10:46
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
29.12.2015. 09:42
P.A. nekas nav jādara kapā tikai. Man pašam ir p.a. un dzinējmedībās tas ir zelta verķis.

Ko nozīmē kapā..... it īpaši medībās ar dzinējiem.
Aigar, padies Dievam, ka Tu nelieto karabīni, jo Tava vēlme iztukšot magazīnu ir bīstama.

Māri ??? Medīju vairāk kā divdesmit gadus .Ik gadu nomedīju ap 20-25 pārnadžu + 5-6 piešauju citu savainotos zem suņiem. 20-25 GADĪJUMOS TIEKU GALĀ AR VIENU ŠĀVIENU.Ar gludo divstobreni esmu šāvis un nomedījis trīs pārnadžus t.i. laikā kad man vēl nebija spicā.Tākā Māri....
Vechi! Paskataties Aigara bildes! Tas tak gaaz ar pusautomatu pats un veel pljurkst!

Un kā vēl gāžžžžžžžžžžžžu ..... tikai paskaties, tai bildēs, KO.
Es šeit runāju par pusautomātu izmantošanu pārnadžu medībās.
Slēpts
29.12.2015. 12:28
Es šeit runāju par pusautomātu izmantošanu pārnadžu medībās.

labi , ka Aigars nav ierēdnis- viss tiktu pārmainīts tikai un vienīgi, kā Aigars to uzskata par labu esam.
Ja par gaidi- nu NAV atšķības- ar ko medī- vai p/a vai kloķējamo.
Arī dzinējmedībās- ne jau ierocis nosaka izšauto ložu skaitu- bet pats šāvējs.
Un to var regulēt kluba iekšienē- zinu klubu- kur pateicoties pārgalvīgiem viesmedniekiem, atļāva lietot tikai gludos- viesmednieki pazuda un vīri labi tiek galā ari ar gludajiem. Bet tā ir brīva IZVĒLE, ko šobrīd savā ziņā Eiropa grib ierobežot.
Un tas ir bīstami!
p.s. savu vilku ar kloķējamo es nebūtu nomedījis- jo pirmie 2 šāvieni bija garām- bet pateicoties p/a varēju ātri veikta arī trešo - rezultatīvo šāvienu. var protams runāt par šautuves apmeklēšanu- bet šautuves trajektoriju un ātrumu uz reālām medībām 1:1 nepārnesīsi...
Jānis Kļaviņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 12:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Suņi: Bīgli
29.12.2015. 12:43
Aigar, ar savu 20 gadu stāžu gan jau esi saskāries ar dižmedījumu, kurā pēc nomedīšanas ir atrastas renkas un breneki. Tā tas lops gadu un vairāk gadu staigā ar strutu kunkuli un nīkuļo. Un tādu gadījumu nav bijis viens.... Tā ka, ja es būtu pie lemšanas, tad ar gludo dižmedījumu vispār aizliegtu šaut ;-))
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2019-10-22 00:18
29.12.2015. 13:03
A jums roku nav ? Cienījamie dažādu viedokļu aizstāvji, sarunājiet tikšanos, izmetiet vilnu un tad redzēs kuram taisnība ! Šī tēma ir tāāā ievilkusies! :)